Saç Dökülmesine Karşı Sarımsak

Sarımsak, insan sağlığı için birçok faydası bulunan bir besin kaynağıdır. En çok, doğal antibiyotik özelliğiyle bilinir. Sarımsağın saymakla bitmeyen faydalarından birisi de, saç sağlığı için olan faydalarıdır. Saç dökülmesine karşı sarımsak, saç derisini besler, kepekleri giderir. Ayrıca, saçların canlı ve parlak görünmesine yardımcı olur, dökülmeleri önler.

Saç Dökülmesine Karşı Sarımsak Kürü

Saç dökülmesine çözüm olarak sarımsak, çeşitli şekillerde hazırlanarak saça uygulanabilir. Birkaç diş sarımsağın ezilerek zeytinyağıyla karıştırılması, saçlar için önemli etkilere sahip doğal bir kürdür. Ayrıca saç dökülmesi için sarımsak, badem yağı, bal, ısırgan yağı ve çörek otu yağı gibi bitkisel ürünlerle de karıştırılabilir.

Hazırlanan sarımsak kürleri, saça sürülerek 20 dakika bekledikten sonra, saç yapısına uygun bir şampuanla yıkanmalıdır. Hatta, eczanelerden saç dökülmesine karşı şampuan temin edilerek, daha etkili bir tedavi uygulanabilir.

Sarımsak kürü, saçım dökülüyor ne yapabilirim diyenlere önerilebilecek ilk bitkisel tedavi yöntemidir. Ancak, saç dökülmesinin önlenmesi için, sadece sarımsak tedavisi değil, kapsamlı bir tedavi gerekmektedir. Bayanlar, özellikle kilo kontrolü için uyguladığı diyet programlarına dikkat etmelidir.

Diyetler, vitamin eksikliğine yol açabildiği için, saçlarda zamanla yıpranma ve dökülmeye de sebep olurlar. Bu nedenle, başta protein olmak üzere, gereken tüm vitaminlerden yeteri kadar alınması, vücut sağlığını desteklediği gibi, saç sağlığına da olumlu yönde katkılar sağlar.

Saçların daha güzel ve alımlı görülmesini sağlamak için kullanılan saç dökülmesine karşı bitkisel çözümler kimyasal içeriklerdeki kozmetik ürünleri de saçlara zarar verebilir. Bu ürünlerden daha çok saçlar için doğal bakım ürünlerinin tercih edilmesi, saç sağlığını korumanın ve dökülmeleri önlemenin diğer bir yöntemidir.

Saçlar, kullanılan bakım ürünlerinden dolayı her gün yıkanmaktadır. Bu da, bayanlarda saç dökülmesine neden olan diğer bir durumdur. Saçların dökülmesine engel olmak için, 3 günde bir yıkamak yeterlidir. Gereken bakım ve  özen gösterildiğinde, saç sağlığı korunabilir, saçların dökülmesi önlenebilir.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir