İstanbul Çekyat Yıkama

İstanbul Çekyat yıkama işlemleri, mayt ve bakterilerin kökten temizliği konusunda alerjik hastalıkların da oluşmaması adına buharlı sistemle yapılabilmektedir. Çekyat temizliğinde önemli ilk evre çekyatın tozunun ve kirinin üstten alınabilmesidir.

Her çekyatın kumaş kalitesi birbirinden farklı olduğundan dolayı kumaş kalitesine göre deterjan ve uygulama kullanımı yapılması gerekir. Emiş güçleri yüksek olan makinalarla temizlik yapılması hem derinlemesine temizlik için idealdir hem de kısa sürede zamandan tasarruf edilerek hızlı şekilde temizlik işlemini yapılması sağlanmaktadır.

İlk önce yapılması zorunlu uygulamadan olan toz alma, yıkama esnasında var olan tozların yapışmaması adına yapılmaktadır. Temizlenen, tozu alınan İstanbul çekyat yıkamaya hazır halde beklemektedir. Kumalın cinsi ve durumuna göre vakumlanarak süpürülen çekyata uygun koltuk yıkama şampuanı belirlenir.

Her kumaşa aynı deterjan kullanılmamalıdır çünkü bazı deterjanlar özel kumaşların kalitesine zarar verebilir, renk soldurma deforme etme gibi olumsuz durumlar yaratabilir. Sonrasında koltuk kumaşına göre belirlenen çekyat yıkama için tıklayın şampuanı ile 21su ile karıştırılarak elde edilen spreyle var olan lekelerin ve kirlerin çıkması için bir süre bekletilir.

Ardından koltuğun kumaş kısımları döner uçlu makinelerle fırçalanarak köpürtülmesi sağlanır ve kirlerin yüzeye çıkması amaçlanır. Kirlerin yukarı çıktığı görüldüğü an vakumlu makinalarla temizlik işlemlerine devam edilir. Daha sonra iyice yıkanan çekyatlar bol su ile durulanarak sağlıklı bir çekyat olması sağlanır.

Çekyatların % 10 lük bir kısmı bu işlemlerden sonra nemli kalır sonrasında leke çıkma vs. gibi bir durumun yaşanmaması için bu gereklidir. Gözle görülmeyen lekelerin çıkması için buharlı uygulama makinaları ile çekyatlarınız steril bir şekilde temizlenmektedir.