İmplant Uygulamaları Nasıl Yapılır?

İMPLANT UYGULAMLARI: İmplant uygulamaları genellikle iki aşamada yapılmaktadır. Tabi bu seçenekler, ileri düzey cerrahi gerektirmeyen diş kayıplarının tedavisi için geçerlidir. İmplant uygulamaların ilk aşaması, tedavinin uygulanacağı bölgeye lokal anestezi yapılması ve anestezi uygulanan bölgelerin diş etlerinin kaldırılmasıdır.

Hatanın daha önceden belirlenmiş olan kemik kalınlığına ve yüksekliğine göre implantın uygulanacağı yerler hazırlanır. Böylece ilk aşama bitmiş olur. Mersin İmplant uygulamaların ikinci aşaması ise söz konusu implantın kemiğin duruma ve uygulanan çeneğe göre belli bir süre bekletildikten sonra kaplı bir şekilde konulan implantın üzeri açılmasıdır. Zeri açılan implantlar belirlenmiş bölgelere yerleştirilir ve protez işlemine başlanır.

Tüm bu uygulamalar, Mersin İndealdent hastanesi tarafından yapılmaktadır. Alanında uzman ekibi ile hizmet veren Mersin İndealdent, diş uygulamaları üzerinde profesyonelliği ile bilinmektedir. Sağlıklı implantların uygulamasını ve diş hastalıklarının kökten çözülmesini sağlayan bilgi ve donanımı ile hizmet vermeye devam etmektedir.