Dış Beton Cami Pencerelerinin Adresi AsVitray.com

Camilerin kendine has mimari özellikleri bulunur. Çoğu cami dışardan bakılınca bir sanat eserini andırır. Dış süslemeler camiye ihtişamlı bir görüntü kazandırır.

Caminin görüntüsü kadar dayanıklı olması da önemlidir. Dış beton cami pencereleri konusunda detaylı bilgi bu aşamada devreye giriyor. Osmanlı döneminde pencere takılan açıklıklara mutlaka bir de dış pencere eklenirdi.

Dış beton cami pencereleri, açıklığın dış tarafa bakan yüzü ile aynı hizada olacak şekilde monte edilir. Dış beton cami penceresi çeşitleri, iç kısımda bulunan alçı pencereyi dış etkenlere karşı korur. Böylece dışarı daha az soğuk hava girişi olur.

Camiye dış beton cami penceresi taktırırsanız kışın caminin içi daha sıcak olacaktır. Bu sayede kışın ısınma masrafları azalacaktır. Ayrıca dış beton cami penceresi kullanılan camilerde yaz aylarında sıcak hava içeri fazla giremeyeceği için caminin içi daha serin olur.

Dış beton cami pencerelerinin birçok modeli bulunmaktadır. Ancak dış cam pencereler, içeride kullanılan pencerelere göre daha sade bir görünüme sahiptir. camivitray.com adresinden cami penceresi modellerine ulaşabilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir