Açıköğretim Portalı ile Açıköğretim Ders Notları ve Diğer İhtiyaçlarınızı Karşılayın

Değişik seviyelerdeki açıköğretim öğrencilerinin sayısı bir hayli fazladır. Açıktan okumak basit gibi görünse de aslında zordur. Açıköğretim fakülteleri, öğrencilerin eğitimine katkı sağlamak amacıyla belirli içerikte hazırlanan kitapları her sene öğrencilere dağıtmaktadır. Ancak, bir öğretici olmadığı için bu kitaplara çalışmak oldukça zordur. Acikogretim.biz isimli internet sitesi, açıköğretim öğrencilerine eğitim süreçleri boyunca her konuda destek olmak amacıyla kurulmuştur.

Öğrencilerin, fakülteler tarafından verilen kitaplara çalışmasının zor olmasından dolayı acikogretim.biz, açıköğretim ders notları yla öğrencilerin ders çalışmasını kolaylaştırmaktadır. İsteyen öğrenciler çıkardıkları ders notlarını siteye ekleyebilmekte, isteyen öğrenciler de bu notlardan faydalanabilmektedir. Ayrıca, açıköğretim öğrencileri için kapsamlı hizmet verilen sitede, kayıt süreci, kayıt yenileme, yatay geçiş, dikey geçiş ve ikinci üniversite hakkında da ayrıntılı bilgilendirme yapılmaktadır. Eğitimini, açıköğretim şeklinde tamamlamak isteyenler için, açıköğretim bölümleri ile ilgili bilgilendirmeler yapılmaktadır. Öğrencilerin, birbirleriyle bilgi paylaşımında bulunabilmesi için forum bölümü de bulunan sitede, açıköğretim adına her hizmet verilmektedir.

Sitede verilen hizmetlerden faydalanmak için, siteye giriş yaparak kayıt olmak yeterlidir. Kullanıcılara daha iyi bir hizmet verebilmek adına, açıköğretim hakkında her yeni gelişme ve duyuruya yine acikogretim.biz adresinden ulaşılabilir.